• Články 2015

   

  stažený soubor


  Víkendová chytačka EuroCarpBaits teamu

  V dnešní uspěchané době  není jednoduché, skloubit vše tak, abychom se všichni sešli a strávili nějaký ten společný čas na rybách. Proto jsem rád, že se nám to podařilo i s našimi dalšími kamarády. Celá akce se nesla v rytmu týmového duchu. Všichni jsme se  radili a taky hecovali, jak přelstít místní jedince. Voda v tomto období je velice chladná a proto jsme použili náš top produkt ECB SECRET, který je vhodný pro celoroční  chytání. S krmením jsme to nijak nepřeháněli, což se později ukázalo jako klíčové. Na každý prut stačilo nakobrovat pár kuliček . Místům s větším množstvím partiklu se ryby vyhýbaly. Nejvíce záběrů chodilo v noci. Nejprve místní dorostenci, později skončili na podložce i jedinci s váhou 10+. Všechny větší ryby byly chyceny na ECB SECRET v kombinaci s pop up tutti frutti. Přes den jsme rozebírali taktiky lovu, vařili ovárek a trochu polechtali volátko domácí slivovičkou.V noci jsme se plně věnovali lovu kaprů. Záběry chodily pravidelně od 22 hodiny až do 9 ráno. Víkend se chýlil ke konci a na našem kontě bylo několik slušných ryb. To nejlepší mělo  teprve přijít. Těsně před odjezdem se rozezněl Pepův hlásič a začal krutý souboj na jehož konci čekal nádherně vypasený šupík připravený na tuhou zimu. Super zakončení našeho víkendového klání.
  Za ECB TEAM – Čičmen, Vašek, Mára a Pepíno.

  11,3kg

  11,5kg

   

   

  Mrazivé ráno

  7,6kg

   

   

   

  Náš EuroCarpBaits Team

  S kamarádem Pavlem

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   


  Předposlední víkendová výprava

  Náš ECB team s pár kamarády vyrazil 20.11. na nejspíš poslední víkendovou výpravu za kapry. Proto získala název rozlučková akce s letošní sezónou (dobré pití, jídlo a když přijde nějaký kapr, tak jen dobře). Protože v tomto období není pro kapraře denní doba lovu moc příznivá, padla volba na pěkný soukromý písník ve východních Čechách. Čtrnáct dní před touto akcí jsem měl volný víkend, a proto jsem zavolal kamarádovi Zdendovi, jestli by nechtěl jet se mnou vyzkoušet tuto vodu. Padlo rychlé ano.
  V pátek jsme naložili auto a vyrazili směr pohodový víkend. Po přijetí na místo jsme rychle vybalili věci a následně při pokuřování cigaretky probírali taktiku jak na ně. Přitom jsem pozoroval hladinu, a musím říct, že aktivita ryb byla na tuto dobu celkem obstojná. Bohužel se ukazovaly daleko za hranicí náhozu. Domluva byla jasná. Pokusíme se ryby stáhnout blíž atraktivním partiklem a trochou koulí. Na střed mezi nás padlo cca 20 spombů  s trochou povařené kukuřice, řepky, lněného semínka a to vše zalito melasou a sladidlem. Vzdálenost byla asi 80 metrů. Vnitřní pruty jsme chytali kolem krmeného a vnější co nejdál. Já vpravo a Zdenda vlevo. Proto dalších 20 spombů letělo od 80 m až po 130 m, aby ryby začali šmejdit. Následně jsem dokobroval asi 0,5 kg kuliček. Já dal na háček naší klasiku ECB secret  16 mm v kombinaci s oranžovým plováčkem tuti fruti a na druhý to samé jen s 20 mm koulí bez plovky. Zdenda dal samotného plováčka ananas a na druhý prut hotovku s příchutí monstr krab. ,,Sedíme, debatujeme u pivka a náhle mám poměrně slušnou jízdu. Lehce přizvednu prut. Cítím menší tah a klepání hlavou. Na podložku se podíval kapřík kolem 65 cm. Žádný obr, ale po necelých čtyřech hodinách lovu potěšil!“ Pak následovali další dva záběry s podobnými rybami. Zdendovi hlásiče ale stále mlčeli. Probírali jsme jak se dostat na větší rybu a jak udělat záběr. Pak přišlo na řadu ECB secret i u Zdendy J. Vyměnil nástrahu a z 0 záběrů  byl náhle jeden a pak i druhý. Bylo jasno… Na všechny 4 pruty šlo to samé, jedna kule na dno a druhá na panáčka. Do rána jsme měli asi 9 záběrů, přičemž poslední v 8 hodin. Vždy jsem přikrmil asi jen 20 kuliček. Jen velikost ryb nepřesáhla 6kg. Pak celý den bez kontaktu. Sem tam vyskočil i slušný kapřík, ale pípanec nebyl žádný.  ,,Asi v 19 hodin mám další záběr, to již vypadá úplně jinak, větší tah, a líně se pohupující ryba. Jsem si jistý, že jde o slušného kapra. Bohužel asi 10 m od břehu se vypíná. To trochu zamrzí… ale nic, montáž tam letí znova.“ Bylo to na ten prut ve větší vzdálenosti. Za chvíli i Zdenda dostal záběr, a na podložce byl pěkný zdravý šupík. Je vidět, že ryby s příchodem tmy začínaly být zase při chuti. Po hodině přišla další razantní jízda. Opět slušný tah. Modlil jsem se,  aby ryba seděla. Asi po deseti minutovém boji byl v podběráku hodně slušný kapr, který byl jasně 10+ . Paráda!!! Do nedělního rána jsme udělali ještě pár záběrů, které opět skončili kolem 8. hodiny. Pak už ani pípanec.

  Myslím, že na tuto roční dobu to byla parádní výpravička. Já i Zdenda jsme byli spokojeni. A jen pro zajímavost, nedaleko nás seděl ještě jeden kolega, který za víkend udělal jednoho kapříka. Proto myslím, že naše výprava byla velice úspěšná, ač se nepodařilo dostat více domácích starousedlíků J. Hlavně šlo o to, že jsme si užili krásný a pohodový víkend na rybách. Ty záběry byly jen bonus ;-).  Už se moc těším na rozlučkovou akci za dalších 14 dní…

  Všem přeju hodně pohodových chvil u vody.

  Za ECB team Mára

  20151108_10330920151107_22153920151106_232117

   


  Podzimní výjezd s ECB SECRET

  Na krátkou víkendovou vycházku jsem vyrazil s parťákem Márou. Ryby jsou před zimou pěkně nacpaný a tak se zvyšuje šance dostat nějakého místního mohykána v plné své kráse. Naší nejlepší zbraní na velké ryby je boilies ECB SECRET,které se nám osvědčilo i pro chytání v chladné vodě. Jako nejefektivnější se potvrdila kombinace ECB SECRET s plovkou tutti frutti v prezentaci na panáčka. Je to doslova smrtící kombinace pro lov velkých kaprů. Nečekali jsme hromady záběrů, ale spíše větší jedince. To se nám také potvrdilo a na břeh se podívaly tři ryby přes deset kilo a jedna z nich dokonce atakovala magickou patnáctikilovou hranici. Podle místních rybářů to nikde moc nebralo a tak jsme měli radost, že nám to docela šlapalo.

  Věřím, že se s Vámi ještě podělím o nějaké další zážitky, protože sezona přeci nekončí…

   

  DSC_3662

  OLYMPUS DIGITAL CAMERA

  OLYMPUS DIGITAL CAMERA

  OLYMPUS DIGITAL CAMERA

   

   

   

   

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *